Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту це обов’язковий вид страхування автотранспорту. Серед автовласників цей вид страхування отримав назву Автоцивілка. По суті цей вид є найбільш популярним в Україні.

З 21 вересня 2019 року відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 09.04.2019 №538, страхові суми за внутрішніми договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності  встановлені у розмірі:

–        за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю  – 260 000 грн. на одного потерпілого, незалежно від кількості потерпілих;

–        за шкоду, заподіяну майну потерпілих – 130 000 грн. на одного потерпілого, але не більше 650 000 грн. на одну страхову подію.

Щодо укладання договору

Надавати послуги з ОСЦПВ мають право страхові компанії, які одержали в установленому порядку ліцензію на здійснення цього виду страхування та є членам Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Договори обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності  власників транспортних засобів укладаються на строк не менше одного року.

Короткострокові договори страхування (строк дії – менше року) укладаються по відношенню до транспортних засобів:

  • незареєстрованих – на час до їх реєстрації;
  • тимчасово зареєстрованих – на час до їх постійної реєстрації;
  • зареєстрованих на території іноземних держав – на час їх перебування на території України.

Скільки коштує поліс ОСЦПВ?

Розміри індивідуальних страхових платежів (внесків, премій) встановлюються страховиками самостійно, шляхом добутку базового страхового платежу (180 грн.) та  коригуючих коефіцієнтів, визначених відповідно до діючого законодавства – Розпорядження Держфінпослуг від 9.07.2010 № 566 (у редакції розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 09.04.2019 №538).

Наш страховий брокер співпрацює з багатьма страховими компаніями і ми можемо надати широкий спектр якісних послуг з великим діапазоном цін. Ми пропонуємо страховий поліс ОСЦПВ від 165 грн на рік в залежності від умов та компанії-партнера.

Які існують пільги?

Від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України звільняються:

  • учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом,
  • інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами,
  • особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду I групи, у його присутності.

Всі збитки від дорожньо-транспортної пригоди, які сталися за участю вищезазначених осіб, проводить МТСБУ.

За умови особистого володінням і керуванням транспортним засобом, об’єм двигуна якого до 2 500 сантиметрів кубічних включно, 50% вартості полісу сплачують:

  • пенсіонери;
  • інваліди ІІ групи;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесена до I або II категорії;
  • учасники війни

Тепер розглянемо процес самої виплати

Виплата страхового відшкодування це кропіткий та часом тривалий процес, але ми допоможемо Вам зрозуміти принцип та покроковість дій у даному процесі. Під час настання страхової події, водій винуватець зобов’язаний повідомити свою страхову компанію про настання страхової події (у телефонному режимі, або письмово з долученням відповідного документа, що підтверджує неможливість повідомлення телефоном, може бути довідка з мед закладу). Після оформлення ДТП працівниками поліції або після складання європротоколу,  водій винуватець має 3 робочі дні, що починаються з наступного дня після події, для письмового звернення в страхову компанію. Деякі компанії практикують телефонну подачу основних відомостей, що по суті спрощує процес. У потерпілого є 1 рік часу, для подачі вимог до страхової компанії та власних документів. Коли всі документи подані, наступає час для експертної оцінки завданих збитків.

Експертиза

Ще декілька років тому переважна більшість компаній мали в своєму арсеналі власних експертів, що проводили експертну оцінку та розраховували вартість завданих збитків. На даний момент все більше компанії стараються використовувати незалежні експертні компанії. Це пояснюється тим, що асистуючі компанії мають широке покриття території України, всю відповідальність за експертизу вони також беруть на себе і ціна таких послуг зазвичай сумарно дешевша, ніж утримувати експерта у власному регіональному підрозділі. Для проведення експертизи, страхова компанія має 10 днів з моменту подачі документів. Якщо експертизу не було проведено у відведений для цього час, клієнт має змогу зробити власну незалежну експертизу використовуючи ліцензованих експертів у своєму місті чи регіоні.

Доволі часто виникають спори між клієнтом та компанією стосовно суми відшкодування. Враховуючи гіркий досвід всіх років роботи у сфері страхування, можемо лише порадити звертатись письмово до керівництва компанії і якщо Ваша вимога не буде задоволена – йти до суду з кваліфікованим юристом, що спеціалізується на страхових судових справах. Інших варіантів, нажаль, немає. Тепер щодо самої виплати грошових коштів. Клієнт має право вивести кошти на СТО чи на власний банківський рахунок. Тут вже залежить все від Вас, куди бажаєте туди компанія і перекаже кошти. Але!!! На власний рахунок Ви можете отримати кошти лише у випадку, коли Ви власник транспортного засобу або маєте доручення в якому сказано, що Ви маєте право отримувати кошти з фінансових установ, страхових компаній тощо. Є велика проблема нерозуміння виплати страхових коштів власникам ТЗ на іноземній реєстрації, але про це в іншій статті.

Виплата

На виплату страхового відшкодування у компанії є 90 днів з моменту подачі останнього документу. Зазвичай останнім документом є заява на виплату страхового відшкодування і рідше постанова суду. Якщо ж компанія у встановлені терміни не провела виплату, Ви маєте право претендувати на пеню, розмір якої  встановлено НБУ на день настання страхової події, за кожен день протермінування. Але!!! Радимо не очікувати, а відразу бити на сполох та звертатись до кваліфікованих юристів за допомогою. В своєму арсеналі ми маємо цілий юридичний відділ, що займається лише страховими випадками.

Якщо у Вас все ще є запитання, Ви можете задати їх на нашому форумі чи звернутись до нас для більш детального роз’яснення нашими спеціалістами.

%d bloggers like this: